Czas na ferie !!!

https://mentorui.pl/blog/52/czas-na-ferie-

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Ferie to czas odpoczynku dla dzieci oraz ich rodziców. Chcesz zapewne, by był to czas relaksu, wspólnie spędzonego czasu bez zmartwień i trosk. Dlatego warto wcześniej zapewnić bezpieczeństwo całej rodzinie.

Dwa tygodnie bez szkolnych obowiązków to często czas, w którym rodzice planują chociaż kilka wolnych dni na wyjazd z dziećmi lub wspólną zabawę w domu. Jakie marzenia związane z feriami mają Twoje dzieci? Wyjeżdżacie wspólnie, czy dzieci korzystają z kolonii ? Posiadamy rozwiązania ubezpieczeniowe dla każdej z udzielonych odpowiedzi.  

Pierwsze województwa zaczynają ferie od 17.01.2022 r., jest to więc ostatnia chwila, by porównać oferty na rynku ubezpieczeń.  

Ferie w Polsce  

Ubezpieczenie szkolne na ferie  

Dzieci w szkole powinny być objęte ubezpieczeniem. Niektórzy rodzice decydują się na standardowe warunki proponowane przez szkołę, inni szukają sami rozwiązań o szerszym zakresie, niższej składce, czy wyższej sumie ubezpieczenia. Jeśli dziecko ferie spędza na terenie Polski taka polisa zapewni mu ochronę od Nieszczęśliwych Wypadków , oparzeń, odmrożeń, a nawet pogryzienia przez psa, czy ukąszenia. Co więcej ubezpieczenie NNW Szkolne gwarantuje wypłatę świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu oraz zwrot kosztów leczenia, zakupu wyrobów medycznych, rehabilitacji, czy konsultacji lekarskich. Sprawdź więcej na https://szkolnapolisa.pl/#variants  

Bezpieczne dziecko podczas ferii  

Zanim wyślesz pociechę na kolonię porozmawiajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz konieczności konsultowania niestandardowych pomysłów z opiekunem wyprawy. Jako rodzic masz prawo zweryfikować uprawnienia wychowawców oraz ich zezwolenia potrzebne do opieki nad grupą dzieci. W tym celu zadzwoń do MEN lub kuratora oświaty. Taka weryfikacja oraz zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej pozwolą Ci ze spokojną głową oczekiwać powrotu małego wycieczkowicza.  

Ferie za granicą  

Ubezpieczenie turystyczne na ferie  

Organizator wyjazdu powinien zadbać o grupowe ubezpieczenie uczestników wycieczki. Niezależnie od tego warto wykupić polisę indywidualną. Szczególnie w sytuacji, gdy dziecko wyjeżdża za granicę, aby w razie nieszczęśliwego wypadku polisa gwarantowała pokrycie kosztów akcji ratunkowej i kosztów leczenia w innym państwie. Więcej na ten temat znajdziesz w ubezpieczenie-narciarskie  

Jeśli zamiast nart wybierzesz plażowanie w ciepłych krajach także warto zabezpieczyć dziecko na wypadek, np. zatrucia orientalną kuchnią, złamania nogi po poślizgnięciu się na basenie, czy pobytu w szpitalu, jeśli zachoruje.  

Wybierając polisę turystyczną zwróć uwagę na: 

- wysokie sumy gwarantowane kosztów leczenia i ratownictwa.  

- ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.  

- OC w życiu prywatnym – może przydać się np. gdy z winy Twojej lub dziecka zniszczeniu ulegnie czyjś sprzęt narciarski.  

- ubezpieczenie bagażu.  

Wyższa cena polisy turystycznej nie zawsze jest równoznaczna z rozszerzeniem jej zakresu, dlatego dobrze jest porównać oferty pod względem ilości ryzyk, od jakich będziecie chronieni.  

Dlaczego EKUZ nie wystarczy  

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego traktuj bardziej jako dodatek do polisy, niż główne zabezpieczenie. EKUZ obowiązuje tylko w placówkach państwowych, które zazwyczaj znajdują się tylko w większych miastach. Niektóre kraje nie zapewniają bezpłatnego leczenia w ramach tej Karty. Co istotne, EKUZ nie gwarantuje też rekompensaty kosztów transportu medycznego do Polski.  

Polisa na ferie  

Żaden rodzic nie jest w stanie przewidzieć, co może się wydarzyć w trakcie wyjazdu feryjnego. Choroba, czy wypadek potrafią zaatakować w najmniej dogodnym terminie. Wykup odpowiednią polisę i uniknij ryzyka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i dostosować polisę do potrzeb Twojej rodziny, zadzwoń do nas. Chętnie doradzimy, polisę prześlemy mailowo. Ochronę dla najbliższych otrzymasz w kilka chwil bez zbędnych formalności.  

Życzymy udanego wypoczynku zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Niech ferie przyniosą same pozytywne emocje i wspomnienia.    

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies