Ubezpieczenie na życie

Zakres ubezpieczenia:

Ile planujesz przeznaczyc na ubezpieczenie:


W celu przedstawienia specjalnie przygotowanej dla Ciebie oferty zostaw numer telefonu i wyślij zapytanie a skontaktujemy się z Tobą w możliwie najszybszym terminie.


pola wymagane

Ubezpieczenie na życie to przede wszystkim zabezpieczenie nas samych i naszej rodziny na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, od śmierci przez choroby, na wypadkach kończąc. Odszkodowanie wypłacane jest poszkodowanemu, a w przypadku jego zgonu osobom uposażonym, które wskazał w umowie.

Każdy z nas sam może zdecydować jaki zakres ubezpieczenia jest mu niezbędny oraz kogo uposaży. Polis na życie można mieć kilka, w razie wystąpienia zdarzenia wypłata będzie możliwa z wielu źródeł.

Polisa życiowa to umowa podstawowa oraz rozszerzenia. Podstawa to przeważnie śmierć osoby ubezpieczonej. Dodatki warto przeanalizować i dobrać te, na które z racji trybu życia, czy charakteru pracy jesteśmy szczególnie narażeni.

To na co warto zwrócić uwagę w przypadku rozszerzeń, to kwestia ich obowiązywania poza Polską.

Najczęściej polisa obowiązuje kolejnego dnia po opłaceniu składki, jednak przy niektórych rozszerzeniach spotkamy się z tzw. karencją, czyli okresowym brakiem odpowiedzialności ze strony ubezpieczyciela. Czas jej trwania jest określony w OWU, zazwyczaj nie przekracza on roku.

Pod uwagę przy określeniu wysokości składki bierze się m.in. stan zdrowia ubezpieczonego, wysokość sumy ubezpieczenia oraz umowy dodatkowe. Czynników jest wiele więcej i ich zestawienie pokazuje jaka będzie cena polisy.

Na jednej polisie może być ubezpieczonych wiele osób należących do tego samego gospodarstwa domowego. Jednocześnie każdy, kto będzie wpisany do takiej polisy rodzinnej może mieć odmienny zakres ochrony.

Składka opłaca może być miesięcznie, kwartalnie, co 6 mies. lub co 12 mies. Decydujesz podczas zawierania polisy, można częstotliwość opłat zmienić w trakcie trwania umowy.

Polisa na życie jest przeważnie roczna i odnawia się automatycznie na kolejny rok. Dokładny czas jej trwania zależy od rodzaju.

Listę wykluczeń znaleźć można w OWU.

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies