Bezpieczny dom w czasie długiego weekendu

https://mentorui.pl/blog/51/bezpieczny-dom-w-czasie-dlugiego-weekendu

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Wyjeżdżasz na długi weekend? Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu. W tym roku wystarczy wziąć urlop 7 stycznia, by móc cieszyć się długim weekendem. Wiele osób wykorzysta ten czas, by wyjechać i zregenerować siły po świątecznym szaleństwie. Opuszczając nasze domy i mieszkania pamiętajmy o wcześniejszym ich zabezpieczeniu.

Do kradzieży dochodzi najczęściej w czasie świąt, długich weekendów i gdy domownicy przebywają w pracy. Co więcej, wyjeżdżając teraz pozostawiamy w domu sprzęty, biżuterie, pieniądze i inne wartościowe rzeczy, także te, otrzymane w prezencie świątecznym. Rozważ więc ubezpieczenie domu/ mieszkania, aby zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami kradzieży.  

Pamiętaj ! 

- jeśli zauważysz nieznane osoby blisko Twojego domu, przyjrzyj im się i zapytaj, co ich sprowadza. 
- wzajemna sąsiedzka pomoc jest nieoceniona, zwłaszcza gdy mieszkasz w bloku, w którym słychać odgłosy z mieszkania obok.  
- nie zostawiaj kluczy w ogólnodostępnych miejscach (w doniczce, pod wycieraczką).  
- zainstaluj alarm, a jeśli mieszkasz w domu zadbaj też o zabezpieczenie ogrodzenia i oświetlenie wejścia. 
- im mniej osób wie o Twoich planach wyjazdowych, tym lepiej. Warto porozmawiać z dziećmi o tym, dlaczego nie powinno się opowiadać innym, co mamy w domu i kiedy wyjeżdżamy.  
- wartościowe przedmioty dyskretnie oznacz i sfotografuj.  
- przed wyjazdem zdeponuj gotówkę w banku.  

Warto posiadać: 

- drzwi antywłamaniowe z atestowanymi zamkami. 
- profesjonalny system alarmowy. 
- oświetlenie przed domem z czujnikiem ruchu. 
- polisę ubezpieczeniową z odpowiednio dobranymi rozszerzeniami.  

Kradzież, a kradzież z włamaniem  

Kradzieżą nazywamy sytuację, gdy złodziej nie musiał pokonywać przeszkód, by dostać się do lokalu, np. miał dorobiony klucz i nie pozostawił śladów włamania. Jeśli takie oznaki są zauważalne, np. wyważone drzwi, czy wybite okno – mówimy o kradzieży z włamaniem. Bardzo ważne jest określenie oznak włamania przy ewentualnym zgłoszeniu szkody i uznaniu odpowiedzialności przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. 

Co jeszcze jest ważne przy wyborze ubezpieczenia domu / mieszkania ? 

Poza dodaniem rozszerzeń o kradzież i kradzież z włamaniem istotna jest przede wszystkim Suma Ubezpieczenia. Powinna ona być zgodna z wartością przedmiotów, które posiadasz. Przed wyborem polisy oszacuj, ile mogą kosztować ruchomości, na tej podstawie przygotujemy ubezpieczenie, które zapewni Ci odszkodowanie rekompensujące poniesione straty.  
Więcej dowiesz się z bezpieczny dom na święta

Włamano mi się do mieszkania, co mam zrobić, aby otrzymać odszkodowanie ? 

Zasady postępowania wymagane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe mogą być różne, jednak najistotniejsze jest to, aby: 
1.    Powiadomić policję i postępować zgodnie z zaleceniami funkcjonariuszy 
2.    Zweryfikować, czego brakuje – to ważne informacje dla służb oraz Towarzystwa Ubezpieczeniowego. 
3.    Zgłosić kradzież z włamaniem do Towarzystwa Ubezpieczeniowego przedstawiając notatkę policyjną.

Ubezpieczenie domu/ mieszkania 

Opuszczając, nawet na kilka dni, swój dom pamiętajmy, by zachować wszystkie środki ostrożności. Posiadając jednak dobrze dobraną polisę ubezpieczeniową możemy być pewni, że otrzymamy środki finansowe rekompensujące nam poniesioną stratę. 

Zadzwoń do nas, dobierzemy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie, a Wy będziecie mogli bez stresu korzystać z długiego weekendu.  
 

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies