Naprawa w wersji serwisowej czy kosztorysowej?

https://mentorui.pl/blog/38/naprawa-w-wersji-serwisowej-czy-kosztorysowej

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Typowe ubezpieczenie OC nie zapewnia kosztów naprawy auta, za wyjątkiem odszkodowania z OC sprawcy wypadku. Natomiast wykupując pełne ubezpieczenie AC, mamy możliwość wyboru wariantu w wersji serwisowej lub kosztorysowej.

Czym te dwa warianty się różnią?

Wersja serwisowa polega na naprawie uszkodzonego samochodu w autoryzowanym serwisie, bądź takim, który jest wskazany przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Zwykle naprawa realizowana jest na częściach oryginalnych, a klient odbiera naprawiony samochód. Tutaj rozliczenie następuje poza klientem, czyli pomiędzy warsztatem, a towarzystwem ubezpieczeniowym. Wariant ten często nosi nazwę "bezgotówkowy".

Natomiast wersja kosztorysowa polega na tym, że na podstawie dokonanego kosztorysu dostaniemy pieniądze za powstałe szkody. I to my decydujemy, w jakim warsztacie będziemy naprawiać uszkodzenia naszego auta. Możemy także kupić części i sami we własnym zakresie dokonać naprawy.

Więcej przeczytasz na AC bez tajemnic.

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies