Powrót do szkoły po nauce zdalnej, czyli jak wybrać najlepszą polisę dla dziecka

https://mentorui.pl/blog/39/powrot-do-szkoly-po-nauce-zdalnej-czyli-jak-wybrac-najlepsza-polise-dla-dziecka

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Rozpoczęły się powroty dzieci do szkół po miesiącach nauki zdalnej. Z wielu powodów są to powroty wyczekiwane zarówno przez dzieci, jak i rodziców.

Z jednej strony jest tęsknota za rówieśnikami, wspólnym spędzaniem czasu, aktywnościami szkolnymi, czy chociażby obiadem w stołówce, z drugiej zaś strach. Nie tylko o to, czy lekcje online wystarczą, by zdać egzaminy, dostać się do wymarzonych szkół wyższych, ale także o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Te same obawy mają rodzice posyłający swoje pociechy do szkół. Przebywając wśród wielu rówieśników, czy nauczycieli ryzyko zarażenia i pobytu w szpitalu wzrasta.

Jednak oprócz covid19 istnieje szereg innych ryzyk, które zawsze towarzyszyły naszym dzieciom. Prawdopodobieństwo nieszczęśliwego wypadku w grupie rośnie, z tego powodu warto wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu dla dziecka.

Powrót po tak długiej przerwie może być dla naszych pociech trudny. Rodzic przygotowując dziecko wyjaśnia mu jakich zasad powinien przestrzegać. Jednak pomysłów dziecka nie sposób przewidzieć, nie mamy też wpływu na zachowania innych uczniów. Dlatego tak ważne jest, by zabezpieczyć swoje dziecko od NNW, w tym także na wypadek pobytu w szpitalu w wyniku zarażenia Covid19.

 

Podczas wyboru ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • Wysokość i cenę świadczenia za 1% uszczerbku na zdrowiu.
  • Wysokość świadczenia za pobyt w szpitalu w wyniku choroby.
  • Czy świadczenia są liczone od pierwszego dnia pobytu w szpitalu?
  • Czy wypłacane jest świadczenie za pobyt w szpitalu w wyniku Covid-19?
  • Jaka jest wysokość świadczenia przy zdiagnozowaniu: boreliozy, cukrzycy stopnia I, czy sepsy?

 

Szczegóły naszej oferty "Szkolne NNW" znajdziesz na stronie: SzkolnaPolisa.PL

Zabezpiecz swoje dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków w szkole i poza nią.

Pandemia pokazała, że nie można ustrzec dziecka przed wszystkimi zagrożeniami, możemy jednak minimalizować ryzyko, a odpowiednie wsparcie finansowe w razie wypadku lub pobytu dziecka w szpitalu ułatwi pokrycie kosztów leczenia i szybszy powrót do zdrowia.

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies