Które towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać?

https://mentorui.pl/blog/33/ktore-towarzystwo-ubezpieczeniowe-wybrac

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Na rynku jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych i każde z nich proponuje nam swoje rozwiązania. Decydując się na daną polisę bierzemy pod uwagę wiele czynników. O naszym wyborze z reguły decyduje cena, ale nie zawsze. Wybór tańszego ubezpieczenia niesie za sobą ryzyko mniej wartościowej oferty. Na co zwrócić więc uwagę?

Gdzie kupić polisę ? 

Poszczególne towarzystwa różnią się w ofertach zakresem ubezpieczenia. Z jednej strony chcielibyśmy aby cena była jak najmniejsza a z drugiej aby zakres jak największy. Czasem trudno pogodzić te dwie sprawy. Trzeba wybrać tzw złoty środek czyli relatywnie największy zakres ubezpieczenia za wartość składki jaką jesteśmy w stanie zapłacić.

Co do samego towarzystwa, warto zwrócić uwagę jak długo jest na rynku, czy jest częścią jakiegoś dużego koncernu, ile ma oddziałów. W myśl zasady “większy może więcej”, warto wybrać firmę, która nie będzie miała kłopotów z płynnością finansowa i w dobie kryzysu poradzi sobie na rynku.

Każde z towarzystw w większości będzie miało podobną ofertę różniącą się wysokością składki ale również zakresem. To co w jednej polisie może być uwzględnione w cenie ubezpieczenia, innej polisie może być opcją, za którą niestety trzeba będzie dopłacić. Na przykład, nie w każdym ubezpieczeniu AC szyby samochodowe będą w pakiecie. W niektórych towarzystwach będzie za to dopłata. Podobnie z assistance, warto zwrócić uwagę w jakim przedziale kilometrów będzie obowiązywał. Być może przy uszkodzeniu auta powyżej 100km nie będziemy mieli już ochrony. Wszystkie te niuanse zawarte są oczywiście w tzw. OWU czyli ogólnych warunkach ubezpieczeń. To zwykle kilkustronicowy dokument pisany małym drukiem… Warto również podpytać zaufanego agenta czy doradcy na co zwrócić uwagę. Zwykle mają oni większe doświadczenie w tej kwestii i powinni dobrać nam ubezpieczenie do naszych potrzeb.

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies