Ubezpieczenie szyb samochodu, czy warto dokupić?

https://mentorui.pl/blog/31/ubezpieczenie-szyb-samochodu-czy-warto-dokupic

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Najczęściej uszkodzona zostaje przednia szyba, dużo rzadziej niż boczne czy tylna. Mogą to być oczywiście pęknięcia lub odpryski np. od uderzenia kamieniem. Nawet niewielki odprysk może spowodować późniejsze pęknięcie szyby.

Tak było w moim przypadku. Odprysk był dość znaczny ale nie powodował żadnych następstw do czasu. W środku lata podczas bardzo gorącego dnia i słonecznej pogody auto i szyby nagrzewają się momentalnie. Wieczorem przyszła gwałtowna burza, która schłodziła szybę i to spowodowało, iż w miejscu odprysku pojawiło się pęknięcie przez całą długość szyby. No i nie pozostało już nic innego jak kosztowna wymiana.

Pęknięta szyba nie należy do przyjemnych widoków a i jazda z taką szybą może przysporzyć nam problemów. Podczas kontroli policyjnej kłopoty murowane i na pewno dostaniemy mandat za jazdę z pękniętą szybą. Wymiana szyb do najtańszych nie należy, tym bardziej wysoki jest koszt przedniej szyby.

A może by jednak spać spokojnie i mieć ubezpieczenie szyb w aucie?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC nie zawiera ochrony szyb. Taką ochronę możemy zapewnić sobie wykupując dodatkowe ubezpieczenie szyb w naszym aucie. Koszt roczny waha się w granicach 80-180 zł. Koszt nowej szyby wymienianej na swój własny rachunek może wynieść nawet 2000 zł i więcej w zależności od modelu auta.

Korzystniej więc będzie wykupić ubezpieczenie autoszyb, dzięki czemu koszty naprawy uszkodzonej szyby pokryje ubezpieczyciel. Niektóre pakiety ubezpieczenia AC mają ochronę szyb w pakiecie. Ale uwaga, niestety nie wszystkie. Warto to sprawdzić. Nie jesteś pewien jaki pakiet autocasco wykupić i czy ma on w standardzie ochronę szyb?

Skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomogą.

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies