Jak wybrać polisę autocasco?

https://mentorui.pl/blog/30/jak-wybrac-polise-autocasco

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Zacznijmy od tego, że polisa autocasco w skrócie nazywana polisą AC jest dobrowolna. Od nas zależy czy wykupimy takie ubezpieczenie i jakie opcje będą dla nas najważniejsze. Suma ubezpieczenia zależy od wartości naszego samochodu i jego wyposażenia. Ubezpieczenie AC chroni nas w przypadku kradzieży samochodu jak również uszkodzenia. Uszkodzenie może być z przyczyn od nas niezależnych jak również w przypadku, gdy sami spowodujemy wypadek i uszkodzimy swoje auto.

Ale jak wybrać polisę która będzie dla nas najlepsza? 

Ubezpieczyciele dają nam możliwość wykupienia tzw małego autocasco które chroni nas tylko od kradzieży. Jeżeli zależy nam na pełnej ochronie wówczas należy wykupić pełne ubezpieczenie, które będzie chroniło zarówno od zdarzeń drogowych jak również uszkodzeń w skutek innych czynników jak powódź, pożar czy gradobicie. Dodatkowo mamy możliwość wyboru opcji dodatkowych. Można chociażby ubezpieczyć dodatkowo szyby czy opony w naszym aucie. Jeżeli podróżujemy na znaczne odległości powinniśmy zainteresować się pakietem assistance, który na przykład zapewni nam holowanie po zdarzeniu drogowym do naszego miejsca zamieszkania lub chociażby do najbliższego warsztatu. Opcji jest wiele. Ważne również może okazać się wykupienie pakietu NNW, czyli ubezpieczenia od następstw nieszcześliwych wypadków. Jest to rodzaj ubezpieczenia osobowego, które chroni kierowcę i pasażerów auta i zapewni im świadczenia i pomoc medyczną w wyniku wypadku. 

Aby dobrze wybrać polisę AC powinniśmy zastanowić się co nam jest potrzebne lub najlepiej skontaktować się z dobrym agentem ubezpieczeniowym, który potrafi doradzić i dobrać najlepsze ubezpieczenie do naszych potrzeb. Rekomendujemy właśnie tą ostatnią opcję ponieważ agenci z reguły mają duże doświadczenie w tym temacie i potrafią korzystnie dobrać dla nas polisę.

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies