O co pytać agenta ubezpieczeniowego?

https://mentorui.pl/blog/32/o-co-pytac-agenta-ubezpieczeniowego

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Czy kupiliście kiedyś ubezpieczenie, które nie do końca spełniało Wasze oczekiwania? Czy przed zakupem agent informował jakie są warunki zawarcia ubezpieczenia i na co trzeba zwrócić uwagę? Czy zbadał Wasze potrzeby aby zaproponować dopasowany wariant ubezpieczenia? A czy proponował jakieś dodatkowe opcje i przedstawił z czym to się wiąże? Jeżeli na większość pytań odpowiedzieliście przecząco to znaczy, że agent nie był w stosunku do Was "fair".

Niestety większość agentów, jak i sprzedawców widząc na horyzoncie klienta, widzą dolary… Agent ma z reguły większą wiedzę i doświadczenie odnośnie ubezpieczeń niż my sami. Jeżeli sam nie przedstawił  to powinniśmy zapytać o ogólne warunki ubezpieczenia lub poruszyć temat który szczególnie nas interesuje. Agent to nie tylko pośrednik w zawieraniu umów ale także doradca, który powinien poprzez swoją wiedzę dobrać właściwe dla nas ubezpieczenie.

Powinniśmy zapytać jaki jest zakres ubezpieczenia, czy jest możliwość dokupienia dodatkowych opcji, jaka będzie suma ubezpieczenia, ile wyniesie składka, czy są jakieś wyłączenia, czyli powody dzięki którym nie dostaniemy odszkodowania. Wszystkie te kwestie najprawdopodobniej są omówione w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) ale nie zawsze jesteśmy w stanie sami to zweryfikować. Tym bardziej, że dany dokument może mieć kilka lub więcej stron pisanych małym druczkiem.

Podsumowując, nie każdy agent kieruje się wyłącznie dobrem klienta. Dlatego zawsze przed podpisaniem umowy warto się chwilę zastanowić, czy aby ta “korzystna” oferta proponowana przez agenta spełniała nasze potrzeby.

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies