Dlaczego warto posiadać NNW komunikacyjne

https://mentorui.pl/blog/57/dlaczego-warto-posiadac-nnw-komunikacyjne

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Każdy kierowca wie, że wystarczy chwilowe rozproszenie uwagi, by doszło do wypadku. NNW komunikacyjne gwarantuje pomoc finansową w takiej sytuacji. Dzięki Ubezpieczeniu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków masz pewność, że jeśli niezbędne będzie kosztowne leczenie dla Ciebie lub Twoich pasażerów, możesz pokryć je dzięki odszkodowaniu.

NNW to dobrowolne ubezpieczenie dla kierowcy, także w sytuacji, gdy kierujący pojazdem jest sprawcą wypadku. Sprawca zdarzenia otrzymuje wypłatę odszkodowania tylko z polisy NNW komunikacyjnego. Chroni ono także pasażerów i stanowi dodatkowe wsparcie (otrzymają więc odszkodowanie z OC oraz z NNW). 


Ubezpieczenie NNW komunikacyjne związane jest z konkretnym pojazdem wymienionym w ubezpieczeniu.


Kiedy działa NNW komunikacyjne 

Ochrona w ramach Ubezpieczenia NNW w większości Towarzystw obowiązuje podczas: 
•    Wsiadania i wysiadania z pojazdu,  
•    Wypadku/ kolizji drogowej,  
•    Załadunku/ rozładunku,  
•    Naprawy auta,
•    Pobierania paliwa.

Wypłata świadczenia  

Gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku Towarzystwo Ubezpieczeń jest zobowiązane do wypłaty jednorazowego świadczenia w sytuacji trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Często pokrywane są też koszty transportu, rehabilitacji oraz leczenia. Pełen zakres opisany jest w OWU. Oferty towarzystw można też poznać pod numerem 56 660 12 19.  

Czas trwania  

Najczęściej NNW komunikacyjne oferowane jest do OC/AC i trwa cały rok. Można kupić je samodzielnie, wystarczy zapytać o szczegóły naszego Doradcy.  

Brak wypłaty odszkodowania 

Wykluczenia mogą różnić się w zależności od zapisów w OWU konkretnego Towarzystwa, dlatego zachęcamy do kontaktu, nasi eksperci porównają oferty dostępne na rynku. Najczęściej ubezpieczenie nie obejmuje nieszczęśliwych wypadków spowodowanych: 
•    Po spożyciu alkoholu lub środków odurzających,  
•    Przez kierującego nie posiadającego uprawnień,  
•    W związku z popełnieniem przestępstwa,  
•    Podczas rajdów, wyścigów,  
•    Wskutek działań wojennych.  

Koniec polisy NNW Komunikacyjnego 

Polisa automatycznie rozwiąże się po zakończeniu ustalonego okresu ochrony. Do zakończenia ochrony dojdzie też w sytuacji utraty bądź zniszczenia pojazdu oraz jego sprzedaży lub wyrejestrowania.

Warto rozważyć zakup NNW komunikacyjnego, ponieważ w razie wypadku gwarantuje ono ochronę ubezpieczeniową dla Kierującego oraz pasażerów. Wypłata świadczenia z polisy NNW komunikacyjnego należy się w sytuacji wypadku bez względu na to, czy ubezpieczony jest jego sprawcą, czy osobą poszkodowaną. Odszkodowanie można otrzymać z kilku polis jednocześnie, dlatego zachęcamy do kontaktu pod 56 660 12 19. Szczególnie, jeśli interesuje Cię jaki dokładnie zakres mają polisy w różnych towarzystwach.  

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt