Ubezpieczenie domu lub mieszkania

https://mentorui.pl/blog/46/ubezpieczenie-domu-lub-mieszkania

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Całe życie odkładasz pieniądze na własne "m", nadchodzi dzień otrzymania kluczy i ... zaczynają się obawy. Czy dobrze zamknąłem drzwi? Czy córka wyłączyła kuchenkę? Jak uniknąć włamania? Co w sytuacji, gdy zaleję sąsiadów?

Dbamy o nasze domy i mieszkania, inwestujemy w remont, dodatki, chcemy by było to ciepłe i przytulne miejsce, w którym możemy zrelaksować się po pracy, spędzić czas z rodziną, do którego zapraszać będziemy znajomych.  

Często po przeprowadzce z wynajmowanego lokum kupujemy droższe elementy do wystroju wnętrz, tak by były one zgodne z naszym gustem i estetyką. Tym bardziej warto zadbać, by żadne zdarzenia losowe nie zagrażały bezpieczeństwu naszego lokum. Teoretycznie nie ma obowiązku ubezpieczania domu, jednak coraz więcej osób decyduje się na ten krok, aby zapewnić sobie ochronę na wypadek zdarzeń losowych oraz… zminimalizować stres i obawy związane z utratą dachu nad głową. 

Wypełnij formularz, przygotujemy kalkulację i skontaktujemy się z Tobą.  

Dlaczego warto ? 

  1. Oferta dobrana indywidualnie 

To Ty wybierasz zakres ochrony, czyli od jakich zdarzeń losowych ubezpieczasz dom/mieszkanie.  

  1. Pomoc

Polisa jest gwarantem wsparcia po pożarze, kradzieży, stłuczeniu, przepięciu, czy powodzi. 

  1. Możliwość rozszerzenia 

Ubezpieczenie posiada opcję dodania rozszerzenia np. o OC w życiu prywatnym nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny. Jeśli posiadasz domek letniskowy możesz ubezpieczyć go na wypadek pożaru albo kradzieży, razem z ruchomościami.  

Definicje  

Wyjaśnimy kilka pojęć, o które możesz być zapytany podczas zawierania ubezpieczenia:  

Dom jednorodzinny – budynek wolnostojący albo w zabudowie bliźniaczej/szeregowej, stanowiący samodzielną całość, na trwale związany z gruntem wraz z instalacjami, urządzeniami technicznymi, elementami konstrukcyjnymi oraz wykończeniowymi, a także zewnętrzne elementy trwałe związane z budynkiem.  

Cesja – przeniesienie praw wynikających z umowy ubezpieczenia domu/mieszkania na rzecz banku udzielającego kredytu.  

Lokal mieszkalny – samodzielne pomieszczenie wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, trwale wydzielonymi ścianami w budynku wielorodzinnym. Objęte ochroną będą elementy konstrukcyjne i wykończeniowe, instalacje, urządzenia techniczne, zewnętrzne elementy trwale związane z lokalem mieszkalnym, pomieszczenia przynależne oraz miejsca parkingowe.  

Ruchomości domowe – mienie będące własnością Ubezpieczonego, które można wynieść z domu bez konieczności demontowania, np. meble niezabudowane, sprzęt AGD, elementy dekoracji wnętrz, odzież, obuwie, artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny, audiowizualny, fotograficzny, komputerowy, telefoniczny oraz inne przedmioty wspólnego lub osobistego użytku.  

Stałe elementy – elementy zamontowane lub wbudowane na stałe w sposób uniemożliwiający ich odłączenie bez użycia narzędzi, np. meble w zabudowie, drzwi, okna, piece, kominki, armatura, gładzie i powłoki malarskie ścian i sufitów, schody, lampy itp.  

*Definicje mogą różnić się w poszczególnych towarzystwach.  

Ubezpieczenie domu i mieszkania pod kredyt hipoteczny 

Większość nas marzenie o własnym domu spełniło dzięki kredytowi. Kredyt hipoteczny to odpowiedzialność ciążąca na osobie, która go zaciąga. Jakie będą skutki w sytuacji śmierci, wypadku lub choroby tej osoby? Jeśli zadbamy o ubezpieczenie, nie będziemy obawiać się konsekwencji tych zdarzeń.  

Jednym z wymogów banków podczas zawierania kredytu hipotecznego jest ubezpieczenie nieruchomości i życia z cesją praw z polisy. Dlatego w swojej ofercie mamy warianty, dostosowane do wymogów banków i oczekiwań kredytobiorców.  

Warunkiem do zawarcia umowy kredytowej jest posiadanie ubezpieczenia nieruchomości od zdarzeń, które mogą spowodować obniżenie wartości domu. Jednak samo ubezpieczenie można zawrzeć korzystając z jednego z wymienionych sposobów:  

- wykupując najtańsze ubezpieczenie zgodne z wymogami banku, jednak o wąskim zakresie, 

- wybierając ubezpieczenie o szerokim zakresie z cesją, 

- decydując się na dwie oddzielne polisy - dla banku i dla siebie.  

Skontaktuj się z nami, a dobierzemy rozwiązanie idealne dla Ciebie. Również, jeśli zastanawiasz się nad poniższymi kwestiami: 

  • W jakich sytuacjach to my otrzymamy wypłatę, a nie bank ? 
  • Jakie rozszerzenia warto posiadać ? 
  • Jak dobrać odpowiednie rozwiązanie ?  

O szczegółach powiemy Ci podczas dostosowywania oferty, odpowiemy wówczas na każde pytanie, wypełnij więc formularz  

Ubezpieczenie domu w budowie 

Podczas budowy domu potrzebne jest zabezpieczenie na wypadek pożaru, powodzi, huraganu, zalania, włamania i wielu innych zdarzeń losowych, które mogą się przydarzyć. Na cały czas, gdy prowadzone są prace budowlane warto wykupić ubezpieczenie domu w budowie. Chroni ono w czasie budowy, rozbudowy, nadbudowy i przebudowy nieruchomości. Sprawdź sam, wypełniając formularz

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o czasie obowiązywania tego ubezpieczenia i jego zakresie zadzwoń do nas.   

Jak skorzystać ? 

Wypełnij formularz na naszej stronie, a my skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i dostosujemy ofertę do Twoich oczekiwań. Zachęcamy też do kontaktu bezpośrednio pod 48 56 660 12 19.  

Rozumiemy, że dom, czy mieszkanie to jedno z cenniejszych dóbr, jakie posiadamy. Aby jego posiadanie nie wiązało się z obawami przygotowaliśmy ofertę dopasowaną do oczekiwań naszych Klientów. Chętnie dobierzemy rozwiązanie najkorzystniejsze dla Ciebie.

 

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies