OC graniczne

https://mentorui.pl/blog/44/oc-graniczne

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Masz auto lub inny pojazd zarejestrowane poza Unią Europejską, a chciałbyś wjechać nim do Polski? Ten artykuł odpowie na Twoje pytania.

Czym jest OC graniczne ?

Jest to polisa komunikacyjna dedykowana osobom, które wjeżdżają na terytorium RP pojazdem zarejestrowanym poza Unią, a nie posiadają Zielonej Karty. Więcej o ZIELONEJ KARCIE

OC granicznego będą potrzebować też osoby, którym Zielona Karta wygasła podczas przebywania na terenie Państw ją honorujących.

Czy pojazd zarejestrowany na terenie RP może posiadać OC graniczne ?

Tak, ale tylko w sytuacji, gdy będzie chciał wjechać na terytorium państwa spoza UE oraz EOG bez ważnej Zielonej Karty.

Na jaki czas ?

Wykupić OC graniczne można na okres nie krótszy niż 30 dni i nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Jak wykupić OC graniczne ?

Zgodnie z nazwą OC graniczne kupisz …na granicy, w punktach z odprawą celną i przejściach granicznych.

Obywatel państwa spoza UE i EOG, który ma auto zarejestrowane w swoim kraju, a wygasła mu Zielona Karta lub ją zgubił – może wykupić OC graniczne u Doradcy Ubezpieczeniowego w kraju aktualnego pobytu.

Ceny OC granicznego są różne, każde państwo może mieć własny cennik.

Podsumowując

Adresatów tego ubezpieczenia możemy podzielić na dwie grupy:

  • Właściciele pojazdów zarejestrowanych w RP, którzy podczas podróży do państw spoza UE i EOG zapomnieli Zielonej Karty (muszą kupić OC na granicy).
  • Właściciele pojazdów zarejestrowanych w krajach spoza Unii Europejskiej i EOG, którym podczas pobytu w Polsce wygasła Zielona Karta lub wcześniej wykupione OC graniczne.

OC graniczne to dokument potwierdzający, że masz ubezpieczenie OC i możesz spokojnie podróżować za granicą. O innych ważnych informacjach przed wyjazdem przeczytasz w Auto na wakacjach.

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies