Czy potrzebujesz ubezpieczenia na życie?

https://mentorui.pl/blog/36/czy-potrzebujesz-ubezpieczenia-na-zycie

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Na tak zadane pytanie każdy odpowie oczywiście, że tak. Ale czy na pewno jest Ci ono niezbędne? Czy orientujesz się jak działa polisa na życie i kiedy ma sens?

Co niektórzy twierdzą, że ubezpieczenie na życie jest formą inwestycji. Moim zdaniem należy je traktować raczej jak swoiste zabezpieczenie - jak robią to na przykład banki udzielając kredytu hipotecznego.

Kogo i przed czym zabezpieczamy wykupując polisę na życie?

Najczęściej zabezpieczasz Twoją najbliższa rodzinę lub innych uposażonych wskazanych na polisie. A chronimy Twoich bliskich od negatywnych finansowych skutków Twojej śmierci.

Przykład z życia wzięty.

Małżeństwo z trójką dzieci, zawodowo pracujący TYLKO mąż. W wyniku nieszczęśliwego wypadku na drodze - ginie. Żona z trójką dzieci w trakcie krótkiej chwili zostaje pozbawiona środków do życia. Polisa na życie zabezpiecza żonę i dzieci i gwarantuję wypłatę określonej na polisie sumy ubezpieczenia. Wiadomo pieniądze nie zrekompensują straty ukochanej osoby, ale potrafią zapewnić rodzinie bezpieczeństwo finansowe, które przekłada się na posiadanie dachu nad głową, wyżywienia i wykształcenia.

To co istotne przy tego typu ubezpieczeniach, to wyłączenia odpowiedzialności. W ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) są zapisane sytuacje, w których pomimo śmierci, suma ubezpieczenia nie zostanie wypłacona, na przykład samobójstwo.

A co z tymi z nas, którzy nie posiadają rodziny? Kogo oni zabezpieczą wykupując polisę na życie? Odpowiedź jest bardzo prosta - siebie. Zapytacie po co, pieniądze po śmierci nie są nikomu do niczego potrzebne. Zgadza się - po śmierci nie. Jednak co w sytuacji, gdy ulegniemy wypadkowi na drodze i nie zginiemy? Przeżyjemy, jednak nie będziemy w stanie sami o siebie zadbać ? na przykład zostaniemy sparaliżowani? W takiej sytuacji również możemy liczyć na wypłatę sumy ubezpieczenia z polisy na życie.

Odpowiadając na tytułowe pytanie, czy każdy powinien wykupić polisę na życie, odpowiem, że każdy. Ważne jest jednak dobre dopasowanie zakresu ochrony do indywidualnej sytuacji każdego Klienta.

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies