Wyjeżdżasz z dzieckiem na wakacje? Ubezpiecz je!

https://mentorui.pl/blog/155/wyjezdzasz-z-dzieckiem-na-wakacje-ubezpiecz-je

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Często dzwonią do nas rodzice z pytaniem, czy polisa NNW dziecka kupiona na SzkolnaPolisa.PL jest wystarczająca podczas wyjazdu z dzieckiem za granicę na wakacje? Odpowiadamy, że następstwa nieszczęśliwych wypadków do których dojdzie za granicą są objęte ochroną na polisie, i jednocześnie doradzamy dokupienie na czas wyjazdu polisy turystycznej. Dlaczego? O tym poniżej :)

Dlaczego NNW dziecka nie wystarczy za granicami RP? 

NNW dziecka na SzkolnaPolisa.PL obejmuje ochroną poza terenem Polski w sytuacji uszczerbków, do których doszło za granicą. Natomiast pobyt w szpitalu, koszty leczenia, czy rehabilitacji, działają tylko w kraju. Zakres terytorialny dokładnie określony jest w OWU.  

Czyli, jeśli dziecko złamie nogę we Włoszech i w związku z tym leczone będzie na miejscu, otrzyma wypłatę świadczenia za trwały uszczerbek, ale ubezpieczyciel nie pokryje kosztów związanych z pobytem w szpitalu, transportem do placówki, zakupem leków czy rehabilitacjąję.  

Jest to standard we wszystkich polisach NNW dziecka na rynku. Dlatego rodzice planując urlop, niezależnie od kupionej wcześniej polisy NNW dziecka, wykupują polisy turystyczne na czas wyjazdu dla całej rodziny, także najmłodszych. Dzięki temu w sytuacji wypadku, czy choroby zapewniona jest opieka medyczna na miejscu oraz pokryte zostają koszty leczenia, czy zakupu niezbędnych leków lub pomocy rehabilitacyjnych.  

 Co z kartą Ekuz? 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest respektowana w Unii Europejskiej oraz EFTA. Potwierdza on posiadanie polskiego powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ. Wyrabia się ją bezpłatnie.   

Posiadając taką kartę w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku możesz skorzystać z opieki medycznej w danym państwie na takich zasadach, na jakich korzystają z niej jego obywatele.  

Tak więc, jeśli prawo stanowi, że obywatel ponosi część kosztów hospitalizacji, będziesz musiał zapłacić stawkę obowiązującą w kraju, do którego pojechaliście. Karta EKUZ nie pokrywa kosztów powrotu do kraju w sytuacji zachorowania lub wypadku oraz transportu do i z placówki medycznej.  

Ubezpieczenie turystyczne  

Ubezpieczenie turystyczne dziecka zapewnia przede wszystkim pokrycie kosztów związanych z leczeniem (wezwanie lekarza, pobyt w szpitalu, operacje, itp..) do Sumy wskazanej na polisie oraz dodatkowo mu NNW, OC w życiu prywatnym, assistance, a także ubezpieczenie bagażu. Pamiętaj, posiadając polisę wyjazdu zagranicznegoCo najważniejsze w sytuacji choroby lub wypadku Twoje dziecko będzie zaopiekowane, a Ty nie będziesz martwić się o koszty leczenia.  

Oczywiście warto mieć Kartę EKUZ, jednak aby zyskać pełną ochronę, skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie polisę dostosowaną do planowanych przez Was aktywności i Waszych potrzeb, zapewniającą ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń w konkretnym państwie. Prawie 20 – letnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie.  

 

 

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies