Ubezpiecz motocykl

https://mentorui.pl/blog/147/ubezpiecz-motocykl

autor: Mentor Ubezpieczenia,

Rozpoczął się kolejny sezon motocyklowy. Zanim wyruszysz w kolejną trasę sprawdź warunki ubezpieczenia OC oraz AC.

OC motocykla 

Motocykl musi być zarejestrowany i ubezpieczony, w przeciwnym wypadku właścicielowi grożą kary finansowe nakładane przez UFG. Co więcej w sytuacji, w której dojdzie do wypadku koszty naprawy innego pojazdu, czy leczenia osób poszkodowanych również ponosi kierujący motocyklem. Ma ono taki sam zakres w każdym towarzystwie, różnią się jednak rozszerzenia oraz ceny. OC motocykla działa więc na tych samych zasadach, co OC samochodów osobowych.

AC motocykla 

Ubezpieczenie autocasco motocykla obejmuje zwrot kosztów za naprawę w sytuacji, gdy ulegnie on uszkodzeniu i będzie wymagał naprawy. 

Zakres ochrony różni się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto przed podjęciem decyzji zweryfikować zakres polisy i to jakiego rodzaju uszkodzenia objęte są ochroną, czy będzie wypłata świadczenia, np. w sytuacji kradzieży pojazdu. 

Dodanie do AC motocykla ryzyka kradzieży może spowodować wzrost składki, jednak warto posiadać je w zakresie polisy, aby mieć zabezpieczenie finansowe w sytuacji szkody. 

Od czego zależy wysokość składki AC motocykla

* wiek motocykla
* wyposażenie (np. ABS, system zabezpieczeń)
* rodzaj pojazdu 
* dotychczasowe przeznaczenie 

Dobre ubezpieczenie motocykla

Aby podjąć najlepszą decyzję ubezpieczając swój motocykl rozpocznij od:

- weryfikacji wyłączeń, a więc sytuacji, w których polisa nie zadziała
- porównania sum ubezpieczenia (stałej/zmiennej)
- określ także udział własny w szkodzie
- sprawdź również dostępne warianty rozliczenia szkody: Metoda kosztorysowa polega na indywidualnych obliczeniach towarzystwa i wypłacie na ich podstawie pieniędzy. W innym przypadku rozliczenie przebiega bezgotówkowo i opiera się o likwidację szkody w serwisie lub warsztacie. 

Jeśli odpowiada Ci wysokość Twojej składki i nie chcesz, aby wzrosła gdy dojdzie do szkody, rozszerz AC o ubezpieczenie utraty zniżki.  

Ubezpieczenie motocykla w Mentor Ubezpieczenia Indywidualne 

Możemy przygotować dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz pod 56 662 41 80 i powiesz jakie są Twoje oczekiwania. 

Informacje, których potrzebujemy do przygotowania oferty to:
•    Marka pojazdu 
•    Pojemność i moc silnika
•    Rocznik 
•    Data nabycia
•    Przebieg 
•    Numer rejestracyjny 
•    Dane właściciela

 

© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies