Mentor radzi ubezpieczeniowe kruczki i druczki

Czym Jest Ubezpieczenie Assistance? Kluczowe Usługi Wsparcia w Sytuacjach Nagłych

Coraz większą popularnością ostatnimi czasy cieszy się ubezpieczenie assistance w różnych grupach ubezpieczeń. Wzrost świadomości ubezpieczeniowej wśród klientów oraz korzystny zakres ubezpieczenia powodują istotny wzrost zainteresowania tym ubezpieczeniem.

przeczytaj

Po co mi OC w życiu prywatnym i co ono obejmuje?

Polisa OC w życiu prywatnym stanowi niezawodne zabezpieczenie. Wypadki domowe, szkody w cudzym majątku, nieszczęśliwe zdarzenia podczas rekreacji czy konflikty sąsiedzkie? To tylko niektóre przypadki, gdzie posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia może być kluczowe. Zapewnij sobie spokój ducha i finansową ochronę na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń!

przeczytaj

Ubezpieczenie dziecka

Niebawem zaczyna się rok szkolny. Wyprawka już pewnie jest kompletowana. Nowe ubranie, buty, plecak, zeszyty i książki już czekają, a czy pomyślałeś też o bezpieczeństwie Twojego dziecka?

przeczytaj

Wyjeżdżasz z dzieckiem na wakacje? Ubezpiecz je!

Często dzwonią do nas rodzice z pytaniem, czy polisa NNW dziecka kupiona na SzkolnaPolisa.PL jest wystarczająca podczas wyjazdu z dzieckiem za granicę na wakacje? Odpowiadamy, że następstwa nieszczęśliwych wypadków do których dojdzie za granicą są objęte ochroną na polisie, i jednocześnie doradzamy dokupienie na czas wyjazdu polisy turystycznej. Dlaczego? O tym poniżej :)

przeczytaj

Spowodowałem kolizję. Co mam zrobić?

Ciekawe jest to, jak wiele osób w tak emocjonującej chwili sięga po telefon i prosi o pomoc tzw. Wujka Google'a. Niepokojące jest natomiast, jak wiele osób w tym zapytaniu dodaje, że prowadzili pod wpływem lub uciekli z miejsca zdarzenia. Poniżej zamieszczamy garść wskazówek dla uczestników stłuczek, kraks i wypadków samochodowych. Jednocześnie życzymy, by nikt z naszych Czytelników nie musiał z nich skorzystać.

przeczytaj

Ubezpiecz motocykl

Rozpoczął się kolejny sezon motocyklowy. Zanim wyruszysz w kolejną trasę sprawdź warunki ubezpieczenia OC oraz AC.

przeczytaj

Co dzieje się ze składkami OC po zezłomowaniu auta?

Jeśli jesteś właścicielem auta, którego naprawa byłaby bardzo droga lub skomplikowana lub też jego wiek i stan techniczny nie pozwalają na dalsze, użytkowanie rozważasz zapewne zezłomowanie. Dziś podpowiadamy jak odzyskać składkę za niewykorzystany czas polisy OC.

przeczytaj

Jak wybrać ubezpieczenie dla młodego kierowcy?

Ukończenie kursu na prawo jazdy, zdanie egzaminu, zakup pierwszego samochodu to wystarczająco stresujące wyzwania dla młodych kierowców. Nie jest to jednak koniec ich obowiązków. O ubezpieczeniu pojazdu nie myśli się przecież przed zrobieniem "prawka" i zdobyciem auta. Dopiero gdy minie ekscytacja, przychodzi czas na zimny prysznic. Jest nim cena pierwszej polisy samochodu. Jak zminimalizować to finansowe obciążenie? Zapraszam do lektury.

przeczytaj

Ważne zmiany dla kierowców w 2023 r., czyli o karach za brak OC.

W 2023 roku kary za brak OC będą wyższe, ponieważ wzrasta płaca minimalna. Przeczytaj, co zmieniło się w tej kwestii.

przeczytaj

Współpraca z multiagencją. Czym się kierować przy wyborze?

Działasz już w branży ubezpieczeń, ale chcesz poszerzyć swoją ofertę o inne Towarzystwa? Może dopiero planujesz zostać agentem? W obu przypadkach rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z multiagencją. Sprawdź na czym ona polega i jak wybrać tę najlepszą dla Ciebie.

przeczytaj

Czy Twój dom w święta będzie bezpieczny ?

Warto zadać sobie to pytanie przed wyjazdem świątecznym. Wiele osób w tym czasie planuje odwiedzenie rodziny, nierzadko mieszkającej daleko. Coraz popularniejsze są też wyjazdy wypoczynkowe w tym okresie, wykorzystując dni wolne od pracy. Jeśli Ty także wyjeżdżasz w grudniu, przeczytaj jak zadbać o bezpieczeństwo swojego domu.

przeczytaj

Jak kupić polisę przez telefon?

Dobór polisy ubezpieczeniowej do naszych potrzeb wymaga analizy proponowanych na rynku rozwiązań. Dlatego każdego roku rośnie ilość zgłaszających się do nas Klientów, dla których nasi specjaliści przygotowują kalkulacje i przedstawiają oferty z kilku towarzystw do wyboru.

przeczytaj

Suma ubezpieczenia w polisach majątkowych

Czym jest i jaka powinna być jej wielkość? Co w sytuacji gdy suma ubezpieczenia przekracza wartość ubezpieczonego mienia? Czy suma ubezpieczenia to to samo, co suma gwarancyjna? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. 

przeczytaj

Planujesz podróż z wyprzedzeniem?

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży gwarantuje zwrot kosztów anulacji podróży zagranicznej lub krajowej, a także jej przerwania. Jeśli planujesz skorzystanie z oferty First Minute lub do wyjazdu na kupioną już wycieczkę masz ponad 30 dni, ten artykuł jest dla Ciebie.

przeczytaj

Auto na wakacjach

Wykorzystujesz końcówkę lata, aby wyjechać na urlop i zapomnieć o wszystkich obowiązkach? Zanim nastanie czas relaksu warto sprawdzić, czy nie kończy się polisa komunikacyjna. Twoje auto na wakacjach powinno być chronione przed różnymi możliwymi scenariuszami.

przeczytaj

Dlaczego warto posiadać NNW komunikacyjne

Każdy kierowca wie, że wystarczy chwilowe rozproszenie uwagi, by doszło do wypadku. NNW komunikacyjne gwarantuje pomoc finansową w takiej sytuacji. Dzięki Ubezpieczeniu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków masz pewność, że jeśli niezbędne będzie kosztowne leczenie dla Ciebie lub Twoich pasażerów, możesz pokryć je dzięki odszkodowaniu.

przeczytaj

Co to jest regres ubezpieczeniowy?

Teoretycznie odpowiedź na to pytanie możesz bez problemu znaleźć w Wikipedii. Więc co robisz tutaj? Po co ja napisałem ten tekst wcześniej? Ponieważ sformułowanie: "roszczenie zwrotne przysługujące zakładowi ubezpieczeń na podstawie subrogacji wobec sprawcy szkody" wyjaśniające wyżej wspomniany termin wcale nie musi być zrozumiałe dla laika.

przeczytaj

Zabytkowe auto

Właściciele pojazdów zabytkowych mają możliwość skorzystania z dodatkowej opcji ubezpieczenia niedostępnej dla właścicieli nowszych aut. Jest nią krótkoterminowe OC. Posiadacze takich unikatów mają jednak też dodatkowe obowiązki, o których piszemy szerzej w tym artykule.

przeczytaj

Dom w budowie

Zaczęła się wiosna, wiele osób planuje rozpocząć budowę wymarzonego domu. Z myślą o nich postanowiliśmy opowiedzieć o możliwościach ubezpieczenia domu w budowie.

przeczytaj

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Agent ubezpieczeniowy to pośrednik między towarzystwem ubezpieczeniowym, a klientem, który jest zainteresowany zakupem polisy. Aby podjąć pracę w tym zawodzie przede wszystkim należy posiadać minimum średnie wykształcenie oraz pełną zdolność do czynności prawnych. Nie można także być osobą karaną za przestępstwa umyślne.

przeczytaj

Zalałem sąsiada, co robić ?

Plama na suficie naszego sąsiada, mieszkającego piętro niżej, nie zawsze wskazuje na naszą winę. Winnego można wskazać dopiero po ustaleniu źródła przecieku. Może to być administrator lub zarządca budynku, a nawet deweloper, o ile przyczyną zalania jest pęknięta rura lub inne usterki w pionie. Przeczytaj, co zrobić, jeśli winnym okażesz się być jednak Ty.

przeczytaj

Czas na ferie !!!

Ferie to czas odpoczynku dla dzieci oraz ich rodziców. Chcesz zapewne, by był to czas relaksu, wspólnie spędzonego czasu bez zmartwień i trosk. Dlatego warto wcześniej zapewnić bezpieczeństwo całej rodzinie.

przeczytaj

Bezpieczny dom w czasie długiego weekendu

Wyjeżdżasz na długi weekend? Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu. W tym roku wystarczy wziąć urlop 7 stycznia, by móc cieszyć się długim weekendem. Wiele osób wykorzysta ten czas, by wyjechać i zregenerować siły po świątecznym szaleństwie. Opuszczając nasze domy i mieszkania pamiętajmy o wcześniejszym ich zabezpieczeniu.

przeczytaj

Ubezpieczenie narciarskie

Zima zbliża się wielkimi krokami, jakie masz plany na tegoroczne śnieżne szaleństwa? Wielu Polaków wybiera się na narty lub snowboard w nasze góry lub na zagraniczne stoki. Aby zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń pierwszym krokiem po zarezerwowaniu terminu powinno być wykupienie polisy turystycznej z odpowiednim rozszerzeniem.

przeczytaj

Wyższe kary za brak ważnego OC od 2022 roku

Kary za brak ważnego OC będą od stycznia wyższe. Dlaczego? Wynika to m.in. ze wzrostu płacy minimalnej.

przeczytaj

AC bez tajemnic

Każdego roku w naszym kraju wiele osób odnosi obrażenia, a nawet ginie, w wypadkach i kolizjach drogowych. W niektórych zdarzeniach jednoznaczne wskazanie sprawcy jest niemożliwe. Co zrobić w takiej sytuacji ?

przeczytaj

Ubezpieczenie domu lub mieszkania przy kredycie hipotecznym

Podczas zawierania umowy pod kredyt banki wymagają posiadania ubezpieczenia. Dzięki temu możemy obniżyć prowizję lub uzyskać niższe oprocentowanie. Jednak zanim zdecydujesz się podpisać umowę z bankiem zweryfikuj, co masz w zakresie polisy i porównaj ją z innymi ofertami dostępnymi na rynku. Często oferty banków chronią głównie ich interesy, nie edukując i nie uświadamiając kredytobiorców o ich realnych potrzebach ubezpieczeniowych. Przeczytaj, co możemy Ci zaproponować.

przeczytaj

Ubezpieczenie domu lub mieszkania

Całe życie odkładasz pieniądze na własne "m", nadchodzi dzień otrzymania kluczy i ... zaczynają się obawy. Czy dobrze zamknąłem drzwi? Czy córka wyłączyła kuchenkę? Jak uniknąć włamania? Co w sytuacji, gdy zaleję sąsiadów?

przeczytaj

OC krótkoterminowe

Każdy pojazd poruszający się po polskich drogach musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. Większość kierowców decyduje się na opcję roczną. Warto wiedzieć, że istnieją też rozwiązania dla osób potrzebujących ubezpieczenia na krótszy czas. Poniżej kilka przypadków, w których ma zastosowanie OC krótkoterminowe.  

przeczytaj

OC graniczne

Masz auto lub inny pojazd zarejestrowane poza Unią Europejską, a chciałbyś wjechać nim do Polski? Ten artykuł odpowie na Twoje pytania.

przeczytaj

Zielona karta nie jest już Zielona

Od 01.07.2021 r. weszły w życie zmiany regulujące wystawianie tzw. Zielonej Karty. Dzięki nim będziesz mógł łatwiej otrzymać polisę ubezpieczeniową.

przeczytaj

3, 2, 1 ... Wakacje!!!

Już niebawem kończy się rok szkolny. Wielu z nas planuje wybrać się na wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Myśląc o podróżach weźmy też pod uwagę możliwe ryzyka, to pozwoli nam odpowiednio wcześnie przygotować się i wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie.

przeczytaj

Powrót do szkoły po nauce zdalnej, czyli jak wybrać najlepszą polisę dla dziecka

Rozpoczęły się powroty dzieci do szkół po miesiącach nauki zdalnej. Z wielu powodów są to powroty wyczekiwane zarówno przez dzieci, jak i rodziców.

przeczytaj

Naprawa w wersji serwisowej czy kosztorysowej?

Typowe ubezpieczenie OC nie zapewnia kosztów naprawy auta, za wyjątkiem odszkodowania z OC sprawcy wypadku. Natomiast wykupując pełne ubezpieczenie AC, mamy możliwość wyboru wariantu w wersji serwisowej lub kosztorysowej.

przeczytaj

Karencja w ubezpieczeniach

Co to jest karencja, ile wynosi i czy jest ważna? Karencja jest to okres dotyczący danego ryzyka, jaki musi minąć od podpisania umowy ubezpieczenia, do czasu gdy to ryzyko zacznie obowiązywać. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie odpowiadają za zdarzenia w tym czasie. Ważne jest, abyśmy byli świadomi, które produkty ubezpieczeniowe posiadają okresy karencji i ile one wynoszą.

przeczytaj

Czy potrzebujesz ubezpieczenia na życie?

Na tak zadane pytanie każdy odpowie oczywiście, że tak. Ale czy na pewno jest Ci ono niezbędne? Czy orientujesz się jak działa polisa na życie i kiedy ma sens?

przeczytaj

Kredyt? Czy wymagane jest ubezpieczenie na życie?

Czy przy umowie kredytowej zawsze wymagane jest ubezpieczenie? Z punktu widzenia prawnego ubezpieczenie na życie jest ubezpieczeniem w pełni dobrowolnym i oznacza to, że nie musimy go wykupić. Jedynym ubezpieczeniem obowiązkowym jest ubezpieczenie OC przy posiadaniu samochodu, bo wynika to z ustawy.

przeczytaj

Obowiązkowe OC kierowcy, skąd różnice w składkach?

Zacznijmy od tego, że ubezpieczenie OC musi wykupić każdy, kto zarejestrowany pojazd mechaniczny. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe wynikające z ustawy. Ale dlaczego w różnych towarzystwach stawka za ten sam samochód różni się? Jakie warunki są brane pod uwagę i co ma wpływ na cenę ostateczną?

przeczytaj

Które towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać?

Na rynku jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych i każde z nich proponuje nam swoje rozwiązania. Decydując się na daną polisę bierzemy pod uwagę wiele czynników. O naszym wyborze z reguły decyduje cena, ale nie zawsze. Wybór tańszego ubezpieczenia niesie za sobą ryzyko mniej wartościowej oferty. Na co zwrócić więc uwagę?

przeczytaj

O co pytać agenta ubezpieczeniowego?

Czy kupiliście kiedyś ubezpieczenie, które nie do końca spełniało Wasze oczekiwania? Czy przed zakupem agent informował jakie są warunki zawarcia ubezpieczenia i na co trzeba zwrócić uwagę? Czy zbadał Wasze potrzeby aby zaproponować dopasowany wariant ubezpieczenia? A czy proponował jakieś dodatkowe opcje i przedstawił z czym to się wiąże? Jeżeli na większość pytań odpowiedzieliście przecząco to znaczy, że agent nie był w stosunku do Was "fair".

przeczytaj

Ubezpieczenie szyb samochodu, czy warto dokupić?

Najczęściej uszkodzona zostaje przednia szyba, dużo rzadziej niż boczne czy tylna. Mogą to być oczywiście pęknięcia lub odpryski np. od uderzenia kamieniem. Nawet niewielki odprysk może spowodować późniejsze pęknięcie szyby.

przeczytaj

Jak wybrać polisę autocasco?

Zacznijmy od tego, że polisa autocasco w skrócie nazywana polisą AC jest dobrowolna. Od nas zależy czy wykupimy takie ubezpieczenie i jakie opcje będą dla nas najważniejsze. Suma ubezpieczenia zależy od wartości naszego samochodu i jego wyposażenia. Ubezpieczenie AC chroni nas w przypadku kradzieży samochodu jak również uszkodzenia. Uszkodzenie może być z przyczyn od nas niezależnych jak również w przypadku, gdy sami spowodujemy wypadek i uszkodzimy swoje auto.

przeczytaj

Masz auto na gaz? Zapłacisz wyższe OC!

W ubiegłym miesiącu Mirosława Nykiel (PO) wystąpiła z interpelacją do ministerstwa finansów. Zwróciła w niej uwagę, że kosz polisy OC samochodu jest większy, jeśli zamontowano w nim instalację gazową.

przeczytaj

Co to jest OWU? Czym jest OWU?

Pytania tego rodzaju zadają czasem nam Klienci z wyczuwalną nieśmiałością. Jakby nieznajomość akronimu była dla nich kompromitująca lub zawstydzająca. Rzeczywiście, skrót wydaje się być tak powszechnie stosowany, że mało kto używa pełnej nazwy: "Ogólne Warunki Ubezpieczenia". Mimo że z naszej perspektywy nieznajomość terminologii ubezpieczeniowej nie jest powodem do wstydu, to wiedza czym jest OWU może być dla Ciebie użyteczna. O tym jest ten tekst.

przeczytaj

Ferie na nartach za granicą? Sprawdź, na jaką opiekę medyczną możesz liczyć w Europie dzięki karcie EKUZ

Najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów narciarskich dla Polaków są Włochy, Francja, Austria, Szwajcaria, Czechy oraz Słowacja. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie przystępne w odbiorze zestawienie świadczeń medycznych, z których możesz skorzystać za granicą posiadając kartę EKUZ.

przeczytaj

Ubezpieczenie, a źle dobrany sprzęt narciarski

Pierwszy raz na narty wyjechałem jako nastolatek. Pamiętam, że ze względów głównie finansowych pożyczyłem narciarskie obuwie od wujka. Buty te były trochę za duże i amortyzację uzyskałem dopiero techniką wieloskarpetową. Mimo to stopa ślizgała się nieco i utrudniała precyzję manewrów.

przeczytaj

Franszyza redukcyjna a integralna

Wypadałoby zacząć od ubolewania nad tym, jak często mylimy franszyzę z franczyzą. Bez względu na możliwe wady wymowy, są to pojęcia odmienne, a ich zastosowanie obejmuje zupełnie różne sfery. Franczyza to system sprzedaży lub forma jej organizacji, pozwalająca na korzystanie z marki i jej szeroko rozumianego zaplecza przez niezależne przedsiębiorstwa. Franszyza natomiast to ... coś zupełnie innego.

przeczytaj

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego - fakty i mity

Warto posiadać ubezpieczenie dla sprzętu narciarskiego ? Co do tego nie mamy wątpliwości. Warto jednak także zdawać sobie sprawę, co tak naprawdę chroni tego rodzaju polisa oraz w jakich sytuacjach. W tym celu zebraliśmy w jednym miejscu pytania, odpowiedzi i wyjaśnienia odnośnie ubezpieczenia sprzętu narciarskiego oraz mity, na jakie najczęściej trafiamy w Internecie.

przeczytaj

Czy ubezpieczenie obejmuje jazdę na nartach bez kasku?

Odpowiedź na powyższe pytanie, jak to często bywa w niejednoznacznych sytuacjach, brzmi: "to zależy". Ważność polisy narciarskiej w tej kwestii może zależeć na przykład od wieku ubezpieczonego; od kraju, po którego stokach szusujemy; ale także od własnych ustaleń i wyłączeń w ogólnych warunkach ubezpieczenia danego Zakładu Ubezpieczeniowego. Poniżej znajdziesz rozwinięcie tej problematyki i bardziej szczegółowe omówienie kilku pułapek i niejasności.

przeczytaj

Czy ubezpieczenie chroni narciarzy podczas jazdy poza wyznaczonymi trasami?

Teoretycznie odpowiedź na to pytanie jest prosta: zwykła polisa narciarska najczęściej nie chroni narciarstwa pozastokowego. Nie oznacza to jednak, że amatorzy swobodnych zjazdów lub narciarskich wspinaczek nie mogą być objęci polisą. Uważaj jednak na zakresy ubezpieczeń. Poniżej zamieszczamy szereg wskazówek, które pozwolą Ci uniknąć możliwych kruczków, pułapek i niedopowiedzeń.

przeczytaj

Dekalog FIS - reguły Międzynarodowej Federacji Narciarskiej

Organizacja przywołana w tytule tekstu już od 1924 roku dba o rozwój i bezpieczeństwo uprawiania narciarskich sportów zimowych. Słyszał o niej zapewne ten, kto nieraz kibicował Małyszowi, Stochowi czy innemu Żyle. Jednak nie wszyscy wiedzą, że poza organizowaniem zawodów sportowych i ustanawianiem ich reguł, FIS* zajmuje się także bezpieczeństwem narciarstwa rekreacyjnego.

przeczytaj

Jakie dokumenty zabrać na narty za granicę?

Kwestie pakowania potrzebnego sprzętu zostawimy specjalistom piszącym na innych stronach. W tym miejscu zajmiemy się przygotowaniem wyjazdu od strony bezpieczeństwa i dokumentacji, czyli sprawami, które często uznaje się za tak oczywiste, że nie poruszamy ich wcale, nawet nie zdając sobie sprawy ile błędów i zaniedbań możemy się dopuścić.

przeczytaj

Jak sprawdzić, czy samochód ma ważne ubezpieczenie OC?

Planujesz kupno samochodu? Nie wiesz czy sprawca wypadku lub kolizji posiada ważne ubezpieczenie pojazdu? Dobrych parę lat temu musiałbyś prosić o te informacje towarzystwo ubezpieczeniowe, co więcej, konieczne było wtedy podanie danych osobowych. Jednak już od 2011 roku każdy może sprawdzić ważność OC pojazdu w kilka sekund, za darmo i przez Internet.

przeczytaj

Ubezpieczenie a EKUZ, czyli wszystko co musisz wiedzieć o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego

EKUZ to dokument, który uprawnia jego posiadacza do korzystania z opieki medycznej na terenie innych państw należących do Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Innymi słowy, to takie ubezpieczenie zdrowotne, które działa nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach europejskich. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat EKUZ oraz wyjaśniamy, dlaczego podczas wyjazdu za granicę i tak lepiej kupić polisę turystyczną.

przeczytaj

5 najważniejszych kwestii przy zakupie ubezpieczenia na narty za granicą

Narciarze, którzy testują stoki poza granicami Polski to bardzo często osoby doświadczone, które polskie ośnieżone zbocza znają jak własną kieszeń. Sportowcy ci doskonale zdają sobie sprawę, że narciarstwo to sport, w którym bezpieczeństwo człowieka w szczególny sposób zależy od czynników środowiskowych. Zakup ubezpieczenia jest więc dla nich wyrazem rozsądku, a nie przejawem braku wiary we własne umiejętności.

przeczytaj

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Jesteśmy jednym z niewielu krajów europejskich, w których nie ma prawnego obowiązku wymiany opon na zimowe. Choć nie dostaniemy więc mandatu za ogumienie niedostosowane do warunków atmosferycznych, to jednak, w przypadku kolizji lub wypadku, ubezpieczyciel może nie uznać naszych roszczeń do odszkodowania w razie braku zimówek.

przeczytaj

Zalał mnie sąsiad, który nie ma ubezpieczenia. Co robić?

Taką właśnie frazę wpisują internauci w wyszukiwarkę w sytuacjach kryzysowych. Stanowczo zbyt często. Brak ubezpieczenia to problem nie tylko dla poszkodowanego, ale i dla sprawcy, który może ponosić odpowiedzialność za szkodę zgodnie z treścią art. 415 kodeksu cywilnego. W przypadku możliwych sporów, to jednak na poszkodowanym leży obowiązek udowodnienia winy sprawcy (zgodnie z art. 6 KC).

przeczytaj

Odpowiedzialność za zalanie mieszkania

Gdy Piotr wrócił z pracy, mieszkanie było już zalane. Rozszczelnienie rury nastąpiło gdzieś nad zaworami wody prowadzonej do jego lokalu. Hydraulicy ze spółdzielni zdiagnozowali usterkę i bezterminowo zamknęli dopływ ciepłej wody do całego pionu w bloku.

przeczytaj
© 2009 - 2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o. Regulamin Polityka Prywatności o Mentor Ubezpieczenia Kontakt Cookies